Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

Yemek hiçbir zaman yalnızca yemekten ibaret olmadı. Bu bilinen bir gerçek.

Fakat gastronomi dünyası şimdiye kadar sırtını döndüğü değişen ekonomik dengeye, salgın hastalıklara, teknolojik gelişmelere ve tüketicinin yeni sosyalleşme mecrası olan dijital gastronomi kavramına hiç olmadığı kadar ilgili. Bu yeni dünya bundan sonra neleri tadacağımıza, dahası neleri yememiz gerektiğine dair bize yol gösterici nitelikte.

Son yıllarda birçok şef ve akademisyen arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz gastronomi alanında ülkemizin en büyük sosyal sorumluluk projesi olan “Ulusal Aşçılık Kampı” ve yine gastronomi alanında ülkemizin uzun soluklu projesi unvanını taşıyan “Bir Aşçının Dünlüğü” söyleşileri ile 20.000'den fazla gastronomi ve aşçılık bölümü öğrencileriyle aynı havayı soluduk. Bu süreçte yalnızca şeflerin gözünden değil, öğrencilerin, akademisyenlerin, tedarikçilerin ve yatırımcıların gözünden başka bir dünyaya tanıklık ettik. Kazanım sağladığımız yeni fikirlerin her biri ayrı bir proje niteliğindeydi ve biz bu fikirlerin kaynaklarını birleştirme yolunu seçtik. Kaynakların birleştiği bu yolun yarattığı arzu, gastronomi dünyasının yarınları için bir araya gelmek arzusuyla birleşti.

Bu sebeple gerçekleştirmeyi planladığımız "Culinary Forum" bu arzuların daha da genişleyip amaç haline dönüştüğü çok yönlü ve vizyoner bir proje olma yolunda ilerlemektedir.

Türkiye de büyüyen gastronomi trendi ve bunun beraberinde Gastronomi eğitiminin daha kaliteli olarak artması, üniversitelerdeki gastronomi ve aşçılık bölümlerinin gün geçtikçe de büyümesine neden oldu. 2016 yılında YÖK tercih sıralamasına göre toplam 136 olan bölüm sayısı, 2021 yılında 2,5 kat artarak 344 e ulaşmış oldu. Bu sayılar göz önüne alındığında 2021 yılında bu bölümlerde eğitim görecek öğrenci sayısı 75.000-80.000 arası olması öngörülmekte. Bu büyük geleceğin ve gücün farkında olmak ve bu süreçte hayat boyu öğrenme ve kendini geliştirme üzerine kurulu bir sektörde çalışan meslektaşlarımıza, sektörümüze, en önemlisi de Türkiye Gastronomisine katkı sağlayabilmek adına "Culinary Forum - Education" organizasyonunu 5000'den fazla aşçılık & gastronomi bölümleri akademisyenleri ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirdik.

Bu yıl da Nirvana Cosmopolitan Hotel Antalya’da  4 - 5 Aralık 2023’de gerçekleştirilecek "Culinary Forum - Connection" yerli ve yabancı, ilham veren konuşmacıları ve 5000’den fazla misafiri ağırlayacak.

Organizasyonumuza tüm sektör paydaşlarını bekliyoruz.